ETA-minősítéssel rendelkezünk, mit jelent ez a gyakorlatban?

Könnyűszerkezetes épületek kapcsán gyakran elhangzik az ETA-minősítés: nézzük, mit jelent ez, és miért fontos a gyakorlatban.

Ha könnyűszerkezetes otthonra vágyik, biztosan Ön is számos rövidítéssel találkozott már, amelyek elsőre ijesztőnek tűnhetnek, de kis utánajárással szépen kitisztul a kép. Lássuk, mit jelent például a sokat emlegetett ETA-minősítés – erről lesz most szó röviden.

ETA-minősítés: nem tanúsítvány, de igen fontos tényező

Az European Technical Assessment rövidítése az ETA, amit régebben Európai Műszaki Engedélynek is hívtak, mostanában viszont már Európai Műszaki Értékelés néven említik inkább. Ez nem egy tanúsítvány, hanem tulajdonképpen az építőanyagok műszaki alkalmasságának megerősítése az uniós tagállamokban a CPR, vagyis az építőanyagokról szóló rendelet értelmében.

Mit jelent nálunk a gyakorlatban?

A mi szerkezeteink is ETA-minősítéssel rendelkeznek, amit hazánkban az Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs NKFT (ÉMI) hitelesít. Ez magas szintű garanciát jelent arra nézve, hogy csak és kizárólag minőségi alapanyagokat használunk, és a legmagasabb szintű minőségbiztosítási előírásokat alkalmazzuk.

A gyártás során technológia folyamataink eredményeként időt és energiát takarítunk meg, az összeszerelés pedig a helyszínen minimális hibalehetőséggel történik, gyártmányterveink alapján.

Egyszerűbb bejelentés és hitelfelvétel

Fontos, hogy az ÉMI által hitelesített szerkezetekre egyszerűbb a hitelfelvétel, illetve az építési hatóság felé bejelentés is.

Minőségi és környezetbarát alapanyagok a fenntartható jövőért

Ahogy életünk többi területén, úgy otthonunk tervezése és építése során is kulcsszerepet kap a fenntarthatóság. Cégünk, az Aliante Build is ezzel a szemlélettel gondol a jövő építményeire, ezért „nagyon zöldek” vagyunk, már az alapanyagoktól kezdve. Csak környezetbarát módon és felelősségteljesen termelt, kiváló minőségű faanyagot használunk. A környezetvédelem és a fenntarthatóság iránti elkötelezettségünket az FSC (Forest Stewardship Council) is tanúsítja.

Azt is nagyon fontosnak tartjuk, hogy mind a hőszigetelő anyagok, mind a homlokzat teljes egészében faalapú legyen: megújuló, újrahasznosítható, környezetbarát technológiával készül és nem tartalmaz káros anyagokat.

Munkánk során „lélegző” épületeket alkotunk, ahol páradiffúzív a falszerkezet. Ez azt jelenti, hogy a nedvesség, ami zuhanyzással, ruhaszárítással és további hétköznapi tevékenységeink során termelődik az otthonunkban, távozni tud a falak rétegein keresztül, megakadályozva a belső terekben a penész kialakulását. Így egy általunk épített könnyűszerkezetes otthon nagyon sokáig lehet az Ön kényelmes, fenntartható és abszolút penészmentes álomotthona, azon túl, hogy mindent az Ön elképzelései szerint alakítunk.

Felkeltettük érdeklődését? Vegye fel velünk a kapcsolatot, és beszélgessünk az Ön könnyűszerkezetes álomotthonáról!